winamp-kapaniyor

Yıllar önce, ilk mp3 müziği bilgisayarımda dinlediğim anın verdiği hazzı hatırladım ve o haz garip bir hüzne dönüşüverdi birden bire.. Zira, o müziği dinleyişimde bana o zamanların baba müzik çaları olan WINAMP yardımcı olmuştu.. O günden sonra, senelerce kendisi sayesinde dinledim tüm beni hüzünlendiren, coşturan, keyiflendiren her müziği.. Bir nevi, eski dosttu bana kendisi..

Ve şimdi, yılların ve teknolojinin nasıl acımasız olduğunun en güzel kanıtı misali, Winamp’ın 20 Aralık 2013 tarihinden itibaren aktif olmayacağını ilan etmiş bulunmakta.. Yani bir anlamda, bizde yeni teknoloji ürünleriyle yarışamıyoruz , artık bize ihtiyacınız yok hacılar diyor.. İnsanların, cep telefonlarıyla takla attıkları bir devirde, kendileri pek te haksız sayılmazlar..

Velhasıl, Winamp’ta Windows 98 , Office 2003 , Nokia 3310 ve diğer eski dostlar gibi tarihin tozlu raflarından birine kaldırılmak üzere.. Son versiyonu indirmek ve arşivlerinde tutmak isteyenler, 20 aralık’a kadar son versiyonu indirebilir..

Hoşçakal eski dost..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *