Yorumlarım

Teknoloji bizde hiç gülmeyecek sanırım!

digital-trend-logo

İşim gereği yeni teknolojilerle içli dışlı olmak zorundayım.. Bu zorunluluğu asla sıkıntıya çevirmeyip bunun keyfini sürmeyi de kendime düstur edinmiş biriyim yıllardır.. İşte tam bu sebepten dolayı, SSD disk teknolojisini bir süre takip ederek iyi ve kötü yanlarıyla değerlendirdim ve iyi yanları ağır basınca, bir adet kullanmaya karar verip , paraya kıydım ve o keyfi sürmeye başladım.. Program açılışları, bilgisayarımın yeniden doğmuş misali hızlanması…. Harika sonuçlar aldım ve verdiğim paraya değdi diyordum ki tam, bu keyif yaklaşık bir ay sürdü!

Dün sabah, bilgisayarım bir anda kilitlendi! Beklemenin çözüm olmadığını bildiğimden, reset attım.. O özene bezene aldığım OCZ Agility 3 marka SSD diskimin yerinde yeller estiğini farkettiğimde, odamın ısısı bir anda artıverdi.. Her türlü belgem, dosyam, tasarımım , fotoğrafım artık ne varsa bana dair,  herşeyin içinde olduğu ve 1 aydır yedeklemediğim (SSD ler güvenli ya hani(!)) diskim, artık bana nanik yapıyordu..
Araştır, dene mantığını kullanarak bir çok şey denedim.. Önerilenleri yaptım.. OCZ nin Hollanda teknik destek birimiyle yazıştım, kendilerinin önerilerini yaptım.. I ıh.. Seste nefeste yok.. OCZ Hollanda gayet klasik biçimde “Gönderin yenisini verelim!” dedi sağolsunlar, e datalar dediğimde bu işi ücretli yapan bir firmanın linkini gönderdiler.. Bir umutla, Türkiye’mde OCZ SSD disklerin distribütör ve teknik desteğini veren firmayı araştırdım.. Dijital Trend firmasının bu işi üstlendiğini öğrenip, logolarında yer alan “Teknolojinin Gülen Yüzü” sloganına da güvenip teknik desteklerini aradım.. Dün tüm gün ulaşamadım! Bir umut bu sabah arayarak, ulaştığım güzide servisteki arkadaşın, uykudan yeni uyanmış sesiyle verdiği “Yapacak birşey yok, değiştiririz onu!” cevabıyla teknolojinin ülkemde pekte gülemediğini anlamış bulunuyorum..

Adam, iki öneriye bile sahip değildi.. Tek mantığı, çalışmıyorsa değiştirelim! Ben, dünden beri neler deneyip, ne uğraşılar getirdim, adamın bana yaptığı tek yorum “değiştirilir o birşey yapılmaz!” olunca, ne inanç kaldı bizdeki teknolojiye ne de başka bir şey..

Biz, bu hazırcı mantıkla hiç bir yere gidemeyiz.. İşini gerçekten iyi yapan ve sonuna dek destek olmaya çalışan teknik servis elemanlarını bu yazdıklarımın dışında tutarak, daha çok fırın ekmekler yemeliyiz biz teknoloji ülkesi olabilmek için.. Öncelikle, kaldır at yenisini ver mantığını değiştirmek zorundayız.. Umarım , bir gün bu özelliklere sahip teknik insanlara kavuşabiliriz
..

Leave a Reply

Your email address will not be published.