Yorumlarım

Hamile olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu!

hamile-kadinGarip toplumuz vesselam! Bir deli kuyuya taşı salladığında, onu çıkartmak için peşinden binbir akıllı atlıyor kuyuya.. Düşünmeden hem de hiç.. Aziz Nesin ustayla paylaşmadığım tek fikir , din konusuydu.. Kendisinin neredeyse yakılmasına sebep olacak şu “Türk Halkının %60’ı aptaldır!” cümlesi geliyor aklıma böyle vakitlerde! Yıl 1994’tü bu lafı ettiğinde ve adam haklıydı beyler bayanlar, uyanın rica ederim!

Düşünün ki, bir ülkede Tasavvuf Düşünürü(?) sıfatıyla insanlara öğüt mahiyetinde cümleler etmesini beklediğimiz bir şahıs, ülkenin resmi televizyon kanalında çıkıp “Hamile kadınların sokakta gezmesi uygun değildir!” gibi absürt , akıl ve mantık sınırlarını zorlayan bir laf edip ; tüm gündemi bir anda değiştiriveriyor..

Şimdi iki yönü var bu işin..

Birincisi bu adam ne akla hizmet bu lafı etti de, hayatta olmamıza sebep, hayatın başlangıç noktası olan hamilelik olgusunu böylesine ahlak dışı bir yorumla kirletebildi? Şahsi fikrim, adamın birilerinin maşası birilerinin yön değiştirme aracı olduğudur! Tasavvuf inancıyla yoğrulmuş bir insan olsa -ki ben öyle olduğuna asla inanmıyorum – hamilelik kavramının ne denli yaradanın varlığının işareti olduğunu bilir, idrak eder ve böyle garip laflar etmezdi..

İkinci yönüyse, Aziz Nesin ustanın 19 yıl evvelinden bahsettiği şu %60 lık kesimin varlığının her seferinde kanıtlanmasıdır! Nasıl mı? Açın sosyal medyayı inceleyin.. Her yerde, hamilelik ile ilgili tasavvuf düşünürü amcamızın söylediği söze tepkiler yağdığını göreceksiniz! Hiç kimse de düşünüyor mu acaba , adamın asıl amacı da zaten bu! Tüm Gündem Olabilmek!

Lütfen, açınız gözlerinizi.. Elbetteki yanlış olduğunu düşündüğümüz konuyla ilgili yorum ve tepkinizi vereceğiz.. Ancak bu denli ahlaksız bir düşünceyle ilgili, öyle zeka ürünü cümleler okuyoruz ki, insan kendine sormadan edemiyor : “Bu zekayı , tepki için kullanırken herşey normal.. Peki başka alanlarda bu zekanız nerede?”

Tüm hamile bayanları sevgi ve büyük bir hayranlıkla selamlıyorum..

Leave a Reply

Your email address will not be published.