Teknoloji hayatımıza artık olmazsa olmaz denecek şekilde girdiği ve bunun geri dönüşü olmadığı aşikar.. Elimizden düşürmediğimiz Akıllı(!) Telefonlarımızla, hayatımızın her alanındaki bir çok şeyi kontrol ve takip edebiliyoruz.. Şimdi buna bir yenisi daha eklenmek üzere.. Akıllı Ampuller!

Cep Telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama ile, bu ampuller üzerinde ; renk , efekt , aydınlık ayarı gibi bir çok ayar yapabiliyorsunuz.. Yerinden kalkmadan bir çok işi yapmaya alışmış göbekli bir toplum hayali için biçilmiş kaftan bir teknoloji gibi görünüyor ilk bakışta insana.. Tabi ki, bu mantık dışında teknolojinin iyi yönlerini algılamak gerekli diye düşünüyorum..

LG , Samsung gibi devlerin ürünlerini tanıttığı ve giderek daha fazla önem kazanan akıllı ampul teknolojisine, Emberlight isimli yeni bir üye daha katılıyor.

Eğer evinizdeki lambaları akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol etmek istiyorsanız, sadece bu kullanıma yönelik özel olarak hazırlanmış ampulleri almanız gerekiyor. Fakat Eberlight ise tam bu noktada farkını ortaya koyarak, her ampulü akıllı yapma iddiası ile dikkat çekiyor.

8 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen ve Kickstarter üzerindeki 50 bin Dolar’lık hedefi oldukça kolay geçen Eberlight, kullanıcılarına odalarındaki var olan ampulleri akıllı telefon sayesinde hem dışarıda, hem de ev içerisinde kontrol imkanı sunuyor.

Ayrıca üzerinde hareket sensörü bulunan Emberlight ile gece evinizde yürürken ışıkların kendiliğinden yanmasını sağlayabilir veya ışığın şiddetini istediğiniz oranda kısabilirsiniz. Önlerinde 32 gün daha bulunan geliştiriciler, bağış yapan kişilere ilk siparişleri 2015 yılının Şubat ayında ulaştırmayı hedefliyor.

Bende, en kısa sürede ülkemizde de satışa sunulması için heyecanla bekliyorum.. Tabi mantıklı bir fiyat etiketiyle birlikte.. Misal şunun gibi değil..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *