Teknik Bilgiler

Toshiba Türkiye’nin müthiş servis hızı!

IT insanı olarak çalıştığım firmamın , sorunlu makinalarından doğal olarak ben sorumluyum.. Onlar sorun çıkarır, ben de sorumluluğum gereği onların sorunlarını çözerim.. Ancak elbetteki bazı durumlarda, boyumu aşan konular vardır ve servise götürüp bir rica ederiz , şuna bir bakınız derdi nedir diye..

Yine öyle yaptım.. Toshiba Tecra M11-107 notebookumuz , abuk bir hata veriyor ve elektrik almadığından açılmıyordu.. Servise , 05.07.2014 tarihinde teslim ettik cihazı.. Bize anakart arızalı , onaralım dediler.. Hay hay dedik, servis ücreti olan 270 TL yi kabul ettiğimizi gösteren tamir prosedürü belgesini imzaladık onayladık gönderdik..

Sonrasında , ne ses ne soluk gelmedi uzunca bir süre.. Herhalde, tamir uzun sürüyor dedim.. İyi niyetle yaklaştım.. Sonrasında dayanamadım, bir arayıp durum bilgisi alayım dedim.. Aramaz olaydım.. Toshiba servisinde nasıl bir keşmekeş olduğunu görünce, şaşırdım kaldım..

Zira, Bursa’daki servis cihazı onaramayıp, İstanbul’a Toshiba Servis Merkezine göndermiş.. Sonrasında, merkezdeki kişiler ile Bursa’daki kişiler arasında oluşan iletişim sorunu, şaşkınlık vericiydi.. Yok ulaşamıyoruz, yok tatile çıkmış, yok bilmem ne.. Sonrasında, arada bilgi mailleri düştü saolsun Bursa’daki firmadan..

Öğrendik ki, onarım olmadığından , anakartı yeniliyorlar ve yenilenen anakartta yurtdışından geliyormuş? Peki kabul.. Bu anakartın onarılamayacağını anlamanız bir ay mı aldı anlamıyorum? Hadi araya bayram tatili girdi falan filan diyelim.. Bugün , tam olarak  37nci iş günü, cihazın teslim edilmesinin üzerinden geçen..

Merak ediyorum.. Nasıl sonuçlanacak konu.. Ve merak ediyorum, Garanti Dışı Cihaz Tamir Prosedürü’nde 3. maddede yazan “Cihazımın onarım ve servis süresinin 30 iş günü içerisinde giderileceği ve giderilmemesi durumunda herhangi bir ücret ödemeyeceğimi” cümlesini, ne şekilde işletecekler..

Toshiba cihazlara olan sevgim – ki ilk makinalarımdan bir tanesi Toshiba markalı idi – malesef yaşadığım bu servis kaosu ile son buldu.. Memleketimde Teknoloji Servisi verebilmek için daha bilmem kaç fırın ekmek yenmesi gerektiğini zaten biliyordum da, bu kadar karmaşa pes dedirtti.. Bakalım kaçıncı günde ve ne şekilde sonuçlanacak, sonuçlanabilirse ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *